Sort by

noelle has logged 148 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Feast

Feast

2014
×
Read the review Edit this entry  
27
Paperman

Paperman

2012
×
Read the review Edit this entry  
27
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Trolls Holiday

Trolls Holiday

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Rocker

The Rocker

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Walt Before Mickey

Walt Before Mickey

2015
×
Read the review Edit this entry  
09
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
District 9

District 9

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Trolls

Trolls

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Barbra: The Music ... The Mem'ries ... The Magic!

Barbra: The Music ... The Mem'ries ... The Magic!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hey Arnold! The Jungle Movie

Hey Arnold! The Jungle Movie

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Michael Jackson's Halloween

Michael Jackson's Halloween

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry