Sort by

noelle has logged 48 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Breathe

Breathe

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thor

Thor

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ballerina

Ballerina

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Goodbye Christopher Robin

Goodbye Christopher Robin

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ice Princess

Ice Princess

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Whip It

Whip It

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Get Smart

Get Smart

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry