Sort by

Amie has logged 46 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★
Edit this entry  
30
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Cordelia

Cordelia

2019
×
★★
Edit this entry  
24
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Edit this entry  
23
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Breaking News in Yuba County

Breaking News in Yuba County

2021
×
★★
Edit this entry  
19
Never Gonna Snow Again

Never Gonna Snow Again

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Bull

Bull

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Pedro

Pedro

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
The Real Charlie Chaplin

The Real Charlie Chaplin

2021
×
★★
Edit this entry  
13
The Phantom of the Open

The Phantom of the Open

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Wild Indian

Wild Indian

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Queen of Glory

Queen of Glory

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Language Lessons

Language Lessons

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
White Building

White Building

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
All My Friends Hate Me

All My Friends Hate Me

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Mixteca Knot

Mixteca Knot

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
The Serpent

The Serpent

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Demolition

Demolition

2015
×
★★★
Edit this entry