RSS feed for Katie 👽
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Bullet to the Head

Bullet to the Head

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Great Escape

The Great Escape

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Road House

Road House

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Life

Life

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Watership Down

Watership Down

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Alan Partridge: Alpha Papa

Alan Partridge: Alpha Papa

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Apostle

Apostle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Close Shave

A Close Shave

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
06
303. Bitwa o Anglię

303. Bitwa o Anglię

2018
×
★★
Edit this entry  
05
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
★★★
Edit this entry  
30
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Edit this entry  
09
Winchester

Winchester

2018
×
★★
Edit this entry  
11
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Edit this entry  
29
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
21
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Predator

Predator

1987
×
★★★
Edit this entry  
30
The Predator

The Predator

2018
×
★★
Edit this entry  
23
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★
Edit this entry  
26
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★
Edit this entry  
11
Extinction

Extinction

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Arrival

Arrival

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
A Street Cat Named Bob

A Street Cat Named Bob

2016
×
★★
Edit this entry  
14
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★
Edit this entry  
07
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★
Edit this entry  
30
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pay the Ghost

Pay the Ghost

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★
Edit this entry  
17
Deadfall

Deadfall

1993
×
Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry