• Tony Parker: The Final Shot

    ★★★★

  • The Call

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★★½

  • Zappa

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

  • Enola Holmes

  • On the Rocks

  • We Are Who We Are

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

  • Da 5 Bloods

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★★★½

  • The Trip to Greece

  • The Metamorphosis of Birds

    ★★★★½

  • There Is No Evil

    ★★★★

  • Days

  • Berlin Alexanderplatz

    ★★★★½

  • The Roads Not Taken

    ★★★½

  • The Woman Who Ran

    ★★★½

  • The Nest

  • The Social Dilemma

  • Shirley

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Black Bear

  • The New Pope

    ★★★★★

  • The Gentlemen

  • 1917

    ★★★★

  • Primal: Tales of Savagery

  • Frozen II

  • Klaus

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Primal

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

  • Noura's Dream

  • Sound of Metal

  • About Endlessness

    ★★★★

  • Babenco: Tell Me When I Die

  • Corpus Christi

  • Martin Eden

    ★★★★

  • You Will Die at Twenty

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • The Assistant

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Judy

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Vitalina Varela

    ★★★★½

  • Nimic

    ★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Weathering with You

  • The Lion King

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • When They See Us

  • It Must Be Heaven

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Invisible Life

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★½