RSS feed for amir

amir has logged 15 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★
Edit this entry  
19
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★
Edit this entry  
19
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
11
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★½
Edit this entry  
09
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
Edit this entry  
05
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Edit this entry  
05
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★
Edit this entry  
04
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
Read the review Edit this entry