RSS feed for Amirfh
  • 1917

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Chhichhore

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • EXIT

    ★★★

  • A Good Woman Is Hard to Find

    ★★★½

  • Super 30

    ★★★

  • Kabir Singh

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • First Love

    ★★★★

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Extreme Job

    ★★★★

  • Mortal Engines

    ★★½

  • Andhadhun

    ★★★½

  • High Life

    ★★★½

  • Why Don't You Just Die!

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • The Spy Gone North

    ★★★½

  • Cold War

    ★★★½

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★

  • Forgotten

    ★★★

  • Disobedience

    ★★½

  • The Third Murder

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Death Note

    ½

  • Midnight Runners

    ★★★★

  • A Taxi Driver

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Bluebeard

    ★★★½

  • Fifty Shades Darker

    ★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • A Silent Voice

    ★★★★

  • The Magnificent Seven

    ★★★

  • Antiporno

    ★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★

  • 91 Days

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • Train to Busan

    ★★★★

  • The Wailing

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • The Beauty Inside

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★★½

  • Sicario

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Your Lie in April

    ★★★★½

  • Inherent Vice

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • The Maze Runner

    ★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★½

  • Lucy

    ★★★

  • Barakamon

    ★★★★½

  • The Fault in Our Stars

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★