• Don't Look Up

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★½

  • The Phenomenon

    ★★★½

  • New Order

    ★★

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Underwater

    ★★

  • Bombshell

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Color Out of Space

    ★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Sea Fever

    ★★

  • Joker

  • The Assistant

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Planet of the Humans

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★½

  • Crawl

    ★★

  • Missing 411: The Hunted

  • Midsommar

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

  • Brightburn

    ★★

  • The Highwaymen

    ★★★½

  • Leaving Neverland

  • Light of My Life

    ★★★

  • Love You To Death

  • Midnight Family

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • I Am Mother

  • Polar

  • Hoaxed

    ★★★½

  • Memory: The Origins of Alien

    ★★½

  • Glass

  • Green Book

    ★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Halloween

    ★★

  • The Predator

  • Dragged Across Concrete

  • Sicario: Day of the Soldado

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Avengers: Infinity War

  • A Quiet Place

  • Isle of Dogs

  • Girls of the Sun

    ★★½

  • Annihilation

  • The Cloverfield Paradox

    ★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Genesis 2.0

    ★★½

  • Lizzie

    ★★½

  • Mandy

    ★★½

  • Summer of 84

  • Bright

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Bullet Head

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • One Day in the Haram

    ★★½

  • Blade Runner: Black Out 2022

  • Industrial Accident: The Story of Wax Trax! Records

    ★★½

  • 2048: Nowhere to Run