Sort by

cait has logged 412 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Barbie: Princess Charm School

Barbie: Princess Charm School

2011
×
Read the review Edit this entry  
06
Beyond: An African Surf Documentary

Beyond: An African Surf Documentary

2017
×
Edit this entry  
06
Office Space

Office Space

1999
×
★★½
Edit this entry  
05
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★
Edit this entry  
04
Dark Tourist

Dark Tourist

2018
×
Edit this entry  
03
The Phantom of the Open

The Phantom of the Open

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Best Little Whorehouse in Texas

The Best Little Whorehouse in Texas

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
1

1

2013
×
Edit this entry  
27
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
Edit this entry  
26
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Unknown

The Unknown

1927
×
★★★½
Edit this entry  
25
Elton John Live: Farewell from Dodger Stadium

Elton John Live: Farewell from Dodger Stadium

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
The Three Deaths of Marisela Escobedo

The Three Deaths of Marisela Escobedo

2020
×
Edit this entry  
24
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
High School

High School

1968
×
Edit this entry  
22
Maradona, the Golden Kid

Maradona, the Golden Kid

2006
×
Read the review Edit this entry  
22
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Maradona Confidential

Maradona Confidential

2018
×
Edit this entry  
19
Diego Maradona

Diego Maradona

2019
×
Read prior review Edit this entry  
17
Mike Bassett: England Manager

Mike Bassett: England Manager

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Big Trouble

Big Trouble

1986
×
½
Edit this entry  
14
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
Edit this entry  
14
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Killer's Kiss

Killer's Kiss

1955
×
★★½
Edit this entry  
07
Living

Living

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
American Gigolo

American Gigolo

1980
×
★★★½
Edit this entry  
05
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Cremator

The Cremator

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★½
Edit this entry  
30
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Edit this entry  
29
Pin

Pin

1988
×
★★★
Edit this entry  
29
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Special Effects

Special Effects

1984
×
★★★½
Edit this entry  
28
Don't Let the Riverbeast Get You!

Don't Let the Riverbeast Get You!

2012
×
Edit this entry  
27
Twilight Zone: The Movie

Twilight Zone: The Movie

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Cure

Cure

1997
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Church

The Church

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★½
Edit this entry  
23
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★
Edit this entry  
22
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Andrew Lloyd Webber: The Royal Albert Hall Celebration

Andrew Lloyd Webber: The Royal Albert Hall Celebration

1998
×
Edit this entry