manda has logged 246 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Downsizing

Downsizing

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★
Edit this entry  
22
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Judd Apatow: The Return

Judd Apatow: The Return

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Trolls Holiday

Trolls Holiday

2017
×
Edit this entry  
07
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bill Burr: You People Are All The Same

Bill Burr: You People Are All The Same

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Brian Regan: Nunchucks and Flamethrowers

Brian Regan: Nunchucks and Flamethrowers

2017
×
Edit this entry  
30
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bruno Mars: 24K Magic Live at the Apollo

Bruno Mars: 24K Magic Live at the Apollo

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Chelsea Peretti: One of the Greats

Chelsea Peretti: One of the Greats

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jaws

Jaws

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry