amy 👩🏻‍🌾 has logged 16 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
All About Nina

All About Nina

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Your Friend the Rat

Your Friend the Rat

2007
×
★★★
Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Maggie Simpson in The Longest Daycare

Maggie Simpson in The Longest Daycare

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry