• Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★

  • Deep Water

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • Fresh

    ★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • Swan Song

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • The Tender Bar

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • The Humans

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★

  • Dune

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • The Card Counter

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • A Hero

    ★★★½

  • Titane

    ★★

  • Bergman Island

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★

  • Drive My Car

    ★★★

  • Compartment No. 6

    ★★★

  • After Yang

    ★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★½

  • The Novice

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Plan B

    ★★★★

  • Cruella

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • Petite Maman

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★½

  • Mass

    ★★★★★