Sort by

Amy Hensarling has logged 37 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Clockwatchers

Clockwatchers

1997
×
★★★½
Edit this entry  
30
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★½
Edit this entry  
28
Point Blank

Point Blank

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★
Edit this entry  
27
House of Tolerance

House of Tolerance

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★
Edit this entry  
25
An Unmarried Woman

An Unmarried Woman

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Annette

Annette

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Ox-Bow Incident

The Ox-Bow Incident

1942
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Truly Madly Deeply

Truly Madly Deeply

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Trust

Trust

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mumford

Mumford

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The War Zone

The War Zone

1999
×
Read the review Edit this entry  
10
Johnny Guitar

Johnny Guitar

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
M

M

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hand that Rocks the Cradle

The Hand that Rocks the Cradle

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Swimming Pool

The Swimming Pool

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Suture

Suture

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Brick

Brick

2005
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Last Seduction

The Last Seduction

1994
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry