Sort by
  • Ride or Die

    ½

  • Deadly Illusions

    ★★½

  • In Corpore

    ½

  • I Care a Lot

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★★★★

  • Summerland

    ★★★★★

  • Aviva

  • Dating Amber

    ★★★★★

  • The World to Come

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Fragtime

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★

  • Riot Girls

    ★★★★★

  • Carmilla

    ★★★

  • Anna

    ★★★

  • Bit

    ★★★½

  • Adam

    ★★★

  • Clementine

    ★★½

  • More Beautiful for Having Been Broken

    ★★★

  • The Glass Room

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Knives and Skin

    ★★★

  • Paradise Hills

    ★★★★

  • Pimp

    ★★½

  • The Perfection

    ★★★½

  • Vita & Virginia

    ★★★

  • Tell It to the Bees

    ★★★★½

  • Out of Blue

    ★★

  • The Third Wife

    ★★★½

  • Aniara

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Christabel

    ★★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★

  • Colette

    ★★★

  • What Keeps You Alive

    ★★½

  • Disobedience

    ★★★★★

  • Thelma

    ★★★

  • Good Manners

    ★★★★

  • Picture of Beauty

  • Gemini

    ★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★★

  • Novitiate

    ★★★

  • The Little Hours

    ★★★

  • Below Her Mouth

  • Almost Adults

    ★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Alena

    ★★★★½

  • The Girl King

    ★★★

  • Jenny's Wedding

    ★★★

  • Carol

    ★★★★★

  • Styria

    ★★½

  • Embrace of the Vampire

    ★★½

  • All Cheerleaders Die

    ★★★★

  • Return to Nuke 'Em High Volume 1

    ★★★

  • Concrete Blondes

    ★★★

  • Reaching for the Moon

    ★★★★

  • Side Effects

    ★★★½

  • The East

    ★★½

  • Passion

    ★★½

  • Butter

    ★★½

  • Without Men

    ★★★★★

  • The Perfect Family

    ★★★

  • Black Swan

    ★★★★

  • Elena Undone

    ★★★

  • Father of Invention

  • The Runaways

    ★★½

  • Chloe

    ★★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★★

  • Lesbian Vampire Killers

    ½

  • Loving Annabelle