diabeline has logged 45 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
★★★★
Edit this entry  
18
Adam

Adam

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Knives and Skin

Knives and Skin

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Gemini

Gemini

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Ride or Die

Ride or Die

2021
×
½
Edit this entry  
10
Out of Blue

Out of Blue

2018
×
★★
Edit this entry  
10
In Corpore

In Corpore

2020
×
½
Edit this entry  
10
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Pimp

Pimp

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
Wild Things: Diamonds in the Rough

Wild Things: Diamonds in the Rough

2005
×
★★½
Edit this entry  
09
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
What Keeps You Alive

What Keeps You Alive

2018
×
★★½
Edit this entry  
07
Riot Girls

Riot Girls

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Aviva

Aviva

2020
×
Edit this entry  
03
Bare Behind Bars

Bare Behind Bars

1980
×
½
Edit this entry  
03
Beyond the Valley of the Dolls

Beyond the Valley of the Dolls

1970
×
★★★½
Edit this entry  
02
5ive Girls

5ive Girls

2006
×
★★★½
Edit this entry  
02
The East

The East

2013
×
★★½
Edit this entry  
31
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★½
Edit this entry  
30
Father of Invention

Father of Invention

2010
×
Edit this entry  
28
Styria

Styria

2014
×
★★½
Edit this entry  
27
Concrete Blondes

Concrete Blondes

2013
×
★★★
Edit this entry  
26
Return to Nuke 'Em High Volume 1

Return to Nuke 'Em High Volume 1

2013
×
★★★
Edit this entry  
26
Embrace of the Vampire

Embrace of the Vampire

2013
×
★★½
Edit this entry  
22
Deadly Illusions

Deadly Illusions

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
Fingersmith

Fingersmith

2005
×
★★★★
Edit this entry  
21
Bit

Bit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Anna

Anna

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
The Vampire Lovers

The Vampire Lovers

1970
×
★★½
Edit this entry  
20
Ghosts

Ghosts

2005
×
Edit this entry  
20
The Third Wife

The Third Wife

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Perfect Family

The Perfect Family

2011
×
★★★
Edit this entry  
20
Picture of Beauty

Picture of Beauty

2017
×
Edit this entry  
18
Alena

Alena

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Tromeo & Juliet

Tromeo & Juliet

1996
×
Edit this entry  
18
Be with Me

Be with Me

2005
×
★★
Edit this entry  
17
Fragtime

Fragtime

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Diabolique

Diabolique

1996
×
★★★½
Edit this entry  
17
Butter

Butter

2011
×
★★½
Edit this entry  
16
Aniara

Aniara

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Carmilla

Carmilla

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Christabel

Christabel

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★★
Edit this entry