Sort by
  • Call Me Kate

    ★★★

  • The Little Mermaid

    ★★½

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★½

  • Mafia Mamma

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★½

  • Renfield

    ★★★

  • Air

    ★★★½

  • Boston Strangler

    ★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★

  • Scream VI

    ★★½

  • 65

    ★★

  • 80 for Brady

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★

  • Knock at the Cabin

  • Polite Society

    ★★★★

  • I Wanna Dance with Somebody

    ★★½

  • Babylon

    ★★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★

  • Strange World

    ★★½

  • I'm Totally Fine

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Halloween Ends

    ★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★½

  • Hocus Pocus 2

    ★★★

  • Smile

    ★★½

  • Amsterdam

    ★★½

  • Moving On

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Good Nurse

    ★★★

  • My Policeman

    ★★½

  • Allelujah

    ★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • Causeway

    ★★★½

  • The Lost King

    ★★★½

  • The Woman King

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★

  • Blonde

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • The Whale

    ★★★

  • Pearl

    ★★★½

  • Empire of Light

    ★★★½

  • Women Talking

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★½

  • The Wonder

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Terrifier 2

    ★½

  • Glorious

    ★★

  • Nope

    ★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★½

  • Girl in the Picture

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • You Can Live Forever

    ★★★★½

  • Lightyear

    ★★

  • Elvis

    ★★★★

  • The Silent Twins

    ★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Torn Hearts

    ★★★½

  • Men

    ★★½

  • Firestarter

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★