Amy has logged 155 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Whitney: Can I Be Me

Whitney: Can I Be Me

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Alps

Alps

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wreckers

Wreckers

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Sweet Hereafter

The Sweet Hereafter

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Love Like Poison

Love Like Poison

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Triple 9

Triple 9

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Film Stars Don't Die in Liverpool

Film Stars Don't Die in Liverpool

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Deidra & Laney Rob a Train

Deidra & Laney Rob a Train

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Appropriate Behavior

Appropriate Behavior

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Christiane F.

Christiane F.

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
High Art

High Art

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Denial

Denial

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Perfect Ending

A Perfect Ending

2012
×
Read the review Edit this entry  
20
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Boys in the Band

The Boys in the Band

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Goodbye Christopher Robin

Goodbye Christopher Robin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Play It Again, Sam

Play It Again, Sam

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Borg vs McEnroe

Borg vs McEnroe

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
mother!

mother!

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Below Her Mouth

Below Her Mouth

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Patti Cake$

Patti Cake$

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Almost Adults

Almost Adults

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Hello, My Name Is Doris

Hello, My Name Is Doris

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Celluloid Closet

The Celluloid Closet

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Killer Legends

Killer Legends

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Detroit

Detroit

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry