Amy has logged 10 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Aileen: Life and Death of a Serial Killer

Aileen: Life and Death of a Serial Killer

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Heat

Heat

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Two

Two

2002
×
★½
Read the review Edit this entry