• Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • Chaos Walking

    ★★

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Prom

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Supernova

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • The High Note

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★

  • All the Bright Places

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★

  • Daniel Sloss: X

    ★★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • Endings, Beginnings

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • The Goldfinch

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • The King

    ★★½

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Falling Inn Love

    ½

  • Haunt

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Crawl

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★