lola has logged 135 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Prom

The Prom

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★½
Edit this entry  
05
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Another Cinderella Story

Another Cinderella Story

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Edit this entry  
22
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
Edit this entry  
21
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
Edit this entry  
20
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
22
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★½
Edit this entry  
20
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Edit this entry