Sort by
  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • Morbius

    ★★

  • The Bubble

    ★★★

  • The Tourist

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Help

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Baby Done

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★★

  • The Red Sea Diving Resort

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★½

  • Fyre

    ★★½

  • Glass

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • Vita & Virginia

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Shahmaran

    ★★★★½

  • The Meg

    ★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Set It Up

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • I Am Not an Easy Man

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Status Update

    ★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • The Commuter

    ★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★½

  • The Post

    ★★★½

  • Russell Howard: Recalibrate

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Justice League

  • Jack Whitehall: At Large

    ★★★★