RSS feed for seth
  • Black Is King

  • The Rental

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Dating Amber

    ★★★½

  • The High Note

    ★★★

  • Unsettling Scenes

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

  • Scoob!

    ★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Thing About Harry

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Miss Americana

  • Underwater

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Aswang

    ★★★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★★

  • Countdown

    ½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Babyteeth

    ★★★½

  • K-12

  • Joker

    ★★★

  • First Cow

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • Waves

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • John Denver Trending

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • Anima

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Ma

  • Matthias & Maxime

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★