• Eternals

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Cherry

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Us

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Perfection

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • My Hero Academia: Two Heroes

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Logan

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★★½

  • The Diary of a Teenage Girl

    ★★★★

  • Over the Garden Wall

    ★★★★★

  • John Wick

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • The World's End

    ★★★★½

  • The Garden of Words

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★½

  • Paul

    ★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • The Last Airbender

  • Coraline

    ★★★★

  • Mamma Mia!

    ★★★★

  • Hot Fuzz

    ★★★½

  • Paprika

    ★★★

  • Marie Antoinette

    ★★½

  • Kronk's New Groove

    ★★★

  • The Incredibles

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★

  • Shaun of the Dead

    ★★★★½

  • Oldboy

    ★★★★½

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★½

  • 8 Mile

    ★★½

  • Lilo & Stitch

    ★★★★

  • Legally Blonde

    ★★★★

  • Shrek

    ★★★★★

  • American Psycho

    ★★★★

  • The Green Mile

    ★★★★

  • Fight Club

    ★★★★

  • The Matrix

    ★★★

  • The Truman Show

    ★★★★½

  • Se7en

    ★★★½

  • Back to the Future

    ★★★★½