Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Fall

Fall

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Senior Year

Senior Year

2022
×
Edit this entry  
10
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
18
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
04
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★
Edit this entry  
03
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Looking for Alaska

Looking for Alaska

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Countdown

Countdown

2019
×
★½
Edit this entry  
01
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★
Edit this entry  
01
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Edit this entry  
28
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
23
Open Water

Open Water

2003
×
★★
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★
Edit this entry  
07
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★½
Edit this entry  
29
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love Hard

Love Hard

2021
×
Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Girl Who Killed Her Parents

The Girl Who Killed Her Parents

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Edit this entry  
03
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry