Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
Old

Old

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★
Edit this entry  
25
The Girl Who Killed Her Parents

The Girl Who Killed Her Parents

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Boy Who Killed My Parents

The Boy Who Killed My Parents

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Kenny Sebastian : Don't Be That Guy

Kenny Sebastian : Don't Be That Guy

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Contestado

Contestado

1996
×
½
Edit this entry  
19
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Night of the Animated Dead

Night of the Animated Dead

2021
×
Edit this entry  
24
Sketchy Behaviour

Sketchy Behaviour

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★
Edit this entry  
12
Detention

Detention

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Alirón

Alirón

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Firebird

Firebird

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Bromance

Bromance

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Bo Burnham: Words, Words, Words

Bo Burnham: Words, Words, Words

2010
×
★★★
Edit this entry  
26
Good on Paper

Good on Paper

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
Edit this entry  
19
Room 8

Room 8

2013
×
★★★★
Edit this entry  
13
Daniel Sloss: Jigsaw

Daniel Sloss: Jigsaw

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Run

Run

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Edit this entry  
22
Why Did You Kill Me?

Why Did You Kill Me?

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Work It

Work It

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
Papercut

Papercut

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
11
I'm So Excited!

I'm So Excited!

2013
×
★★½
Edit this entry  
10
Just Married

Just Married

2003
×
★★★½
Edit this entry  
23
ViihTube: Amiga do Inimigo

ViihTube: Amiga do Inimigo

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
FAG

FAG

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Home Again

Home Again

2017
×
★★½
Edit this entry  
11
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Drive Me Crazy

Drive Me Crazy

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Grounded for Christmas

Grounded for Christmas

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
All in My Family

All in My Family

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Alone Man

Alone Man

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
Dashing in December

Dashing in December

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Christmas Setup

The Christmas Setup

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Just Another Christmas

Just Another Christmas

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
An Evening with Tim Heidecker

An Evening with Tim Heidecker

2020
×
★★★½
Edit this entry