ana has logged 350 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★½
Edit this entry  
31
Shooter

Shooter

2007
×
★★
Edit this entry  
30
Ibiza

Ibiza

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Monster Trucks

Monster Trucks

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Dorian Gray

Dorian Gray

2009
×
★★½
Edit this entry  
29
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★
Edit this entry  
29
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★
Edit this entry  
26
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
25
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★★
Edit this entry  
25
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★½
Edit this entry  
24
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

2015
×
★★
Edit this entry  
23
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Edit this entry  
23
Life As We Know It

Life As We Know It

2010
×
★★★
Edit this entry  
23
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★½
Edit this entry  
22
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★
Edit this entry  
21
Book Club

Book Club

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Adjustment Bureau

The Adjustment Bureau

2011
×
★★★½
Edit this entry  
18
Almost Christmas

Almost Christmas

2016
×
Edit this entry  
18
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★½
Edit this entry  
17
Friends with Money

Friends with Money

2006
×
★★½
Edit this entry  
16
How Do You Know

How Do You Know

2010
×
★★★
Edit this entry  
15
Going in Style

Going in Style

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
Edit this entry  
12
I'll Be Home for Christmas

I'll Be Home for Christmas

2016
×
Edit this entry  
12
First Match

First Match

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Colette

Colette

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Pottersville

Pottersville

2017
×
½
Edit this entry  
03
Going for Gold

Going for Gold

2018
×
½
Edit this entry  
02
The Holiday Calendar

The Holiday Calendar

2018
×
★½
Edit this entry  
01
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★
Edit this entry