ana has logged 35 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Papillon

Papillon

2017
×
★★
Edit this entry  
29
Garden State

Garden State

2004
×
★★★★
Edit this entry  
28
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★½
Edit this entry  
25
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★★
Edit this entry  
24
Elizabethtown

Elizabethtown

2005
×
★★★
Edit this entry  
23
Tag

Tag

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★½
Edit this entry  
22
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Edit this entry  
21
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Town

The Town

2010
×
★★★★
Edit this entry  
19
Adrift

Adrift

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Oranges

The Oranges

2011
×
★★
Edit this entry  
13
On Chesil Beach

On Chesil Beach

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★½
Edit this entry  
11
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
Edit this entry  
10
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★
Edit this entry  
09
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★½
Edit this entry  
06
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Edit this entry  
05
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Edit this entry  
04
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Edit this entry  
03
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
02
Rip Tide

Rip Tide

2017
×
½
Edit this entry  
01
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Edit this entry