• Our Father

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Downfall: The Case Against Boeing

  • The Tinder Swindler

  • Scream

    ★★★★

  • Monica and Friends: Lessons

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Landscapers

  • VOIR

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Robin Robin

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Attack of the Hollywood Clichés!

    ★★★½

  • Britney vs. Spears

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Schumacher

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Attica

  • Lead Me Home

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Trip

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Emicida AmarElo Live in Sao Paulo

    ★★★★★

  • The Windshield Wiper

  • Titane

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Summit of the Gods

    ★★★★

  • On My Mind

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Elize Matsunaga: Once Upon a Crime

  • Black Widow

    ★★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Murder by the Coast

  • Luca

    ★★★★

  • Pray Away

  • Bestia

  • Ascension

  • The Queen of Basketball

  • Loki

  • Three Songs for Benazir

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Audible

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • This Is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • The Fallout

    ★★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel