Ana has logged 78 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
Edit this entry  
05
Freaky

Freaky

2020
×
★★
Edit this entry  
30
Songs My Brothers Taught Me

Songs My Brothers Taught Me

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★½
Edit this entry  
21
The Craft

The Craft

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Vive L'Amour

Vive L'Amour

1994
×
★★★★
Edit this entry  
08
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★½
Edit this entry  
04
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Medium Cool

Medium Cool

1969
×
★★★½
Edit this entry  
02
A Band Called Death

A Band Called Death

2012
×
★★★★
Edit this entry  
16
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★
Edit this entry  
20
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Ganja & Hess

Ganja & Hess

1973
×
★★★½
Edit this entry  
18
River of Grass

River of Grass

1994
×
★★★★
Edit this entry  
13
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Rebels of the Neon God

Rebels of the Neon God

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Decline of Western Civilization

The Decline of Western Civilization

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
Read the review Edit this entry  
25
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★
Edit this entry  
24
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★½
Edit this entry  
16
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★
Edit this entry  
14
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★
Edit this entry  
13
The Living End

The Living End

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Punk Singer

The Punk Singer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Hanezu

Hanezu

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★
Edit this entry  
05
Paprika

Paprika

2006
×
★★★½
Edit this entry  
25
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★½
Edit this entry  
24
National Treasure

National Treasure

2004
×
★½
Edit this entry  
22
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Suzaku

Suzaku

1997
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Girlfriend Experience

The Girlfriend Experience

2009
×
★★½
Edit this entry  
17
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★
Edit this entry  
15
Che: Part Two

Che: Part Two

2008
×
★★★
Edit this entry  
14
Che: Part One

Che: Part One

2008
×
★★★½
Edit this entry  
14
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★
Edit this entry  
11
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Third Wife

The Third Wife

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Maborosi

Maborosi

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Edit this entry