• The Batman

  • The Tomorrow War

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Skater Girl

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★★

  • Just Another Christmas

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★★

  • Canvas

    ★★½

  • Once Upon a Snowman

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ½

  • Project Power

    ★★★½

  • The Secret Garden

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The Wrong Missy

    ★★

  • Extraction

    ★★★

  • The Willoughbys

    ★★★★

  • Spenser Confidential

    ★★★

  • The Weeknd: After Hours

  • All the Bright Places

    ★★½

  • The Lost Prince

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Lamp Life

    ★★★★

  • Sergio

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Seventeen

    ★★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★

  • The Wedding Year

    ★★½

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Tall Girl

    ★½

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Radioactive

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Live Twice, Love Once

    ★★½

  • The Laundromat

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Judy

    ★★★

  • The Crystal Calls - Making The Dark Crystal: Age of Resistance

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Hair Love

    ★★★★

  • Otherhood

    ★★★★

  • The Red Sea Diving Resort

    ★★½

  • All the Freckles in the World