• The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★

  • North Hollywood

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Crazy About Her

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★½

  • Burrow

  • The Croods: A New Age

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★

  • Carmel: Who Killed Maria Marta?

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • A Perfect Enemy

    ★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★½

  • Mangrove

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • On the Rocks

    ★★

  • The Paramedic

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Fauna

    ★★

  • Unpregnant

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

  • After We Collided

    ½

  • An American Pickle

    ★★★

  • Host

    ★★★½

  • Offering to the Storm

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Summer of 85

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • I May Destroy You

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★½

  • Greata (Náusea)

  • Gang

  • La educación sentimental

    ★½

  • Amaia: Una vuelta al sol

    ★★½

  • Beastie Boys Story

    ★★★

  • Money Heist: The Phenomenon

  • The Occupant

    ★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Mulan

  • All the Bright Places

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • One of These Days

    ★★★½

  • Schoolgirls

    ★★½

  • Onward

    ★★★★

  • The Wedding Unplanner

  • Emma.

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Minari

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • The Year of the Discovery

    ★★★★★

  • I Love You, Stupid

    ½

  • Red Heart

  • Happy Old Year

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • The Confession Killer

    ★★★½