Mother Suspiriorum has logged 161 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2010
×
★★★½
Edit this entry  
30
Lavender

Lavender

2016
×
★★
Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Good Girl

The Good Girl

2002
×
Edit this entry  
30
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★
Edit this entry  
29
Noelle

Noelle

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Taking Lives

Taking Lives

2004
×
★½
Edit this entry  
27
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
I Married a Witch

I Married a Witch

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
It's Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Nun

The Nun

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Holidate

Holidate

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Twitches

Twitches

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Secret Society of Second Born Royals

Secret Society of Second Born Royals

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Level 16

Level 16

2018
×
★★
Edit this entry  
31
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
30 Minutes or Less

30 Minutes or Less

2011
×
★★
Edit this entry  
26
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Get Smart

Get Smart

2008
×
★★
Edit this entry  
24
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

2006
×
Edit this entry  
23
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Haunting Hour: Don't Think About It

The Haunting Hour: Don't Think About It

2007
×
Edit this entry  
22
Thelma

Thelma

2017
×
★½
Edit this entry  
21
The Devil's Own

The Devil's Own

1997
×
★★
Read the review Edit this entry