Sort by

Andy Freddy has logged 98 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Becky

Becky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
La guagua aérea

La guagua aérea

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The International

The International

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Chaos

Chaos

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wounds

Wounds

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Intruders

Intruders

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Little Monsters

Little Monsters

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Joy Ride

Joy Ride

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Venom

Venom

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Vacancy

Vacancy

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Death Wish 3

Death Wish 3

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hush... Hush, Sweet Charlotte

Hush... Hush, Sweet Charlotte

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Buzzard

Buzzard

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Sand

The Sand

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Amityville Horror

The Amityville Horror

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pilgrim

Pilgrim

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
The Breed

The Breed

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Taking of Pelham 1 2 3

The Taking of Pelham 1 2 3

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scenic Route

Scenic Route

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Downrange

Downrange

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jaws 2

Jaws 2

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Remember

Remember

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wolf Creek 2

Wolf Creek 2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pledge Night

Pledge Night

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Never Take Sweets from a Stranger

Never Take Sweets from a Stranger

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
RWD

RWD

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Return of the Texas Chainsaw Massacre

The Return of the Texas Chainsaw Massacre

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Breakdown

Breakdown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rob the Mob

Rob the Mob

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Town That Dreaded Sundown

The Town That Dreaded Sundown

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Candyman: Farewell to the Flesh

Candyman: Farewell to the Flesh

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
My Boyfriend's Back

My Boyfriend's Back

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Courage

Courage

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Fear, Inc.

Fear, Inc.

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry