Sort by

Anas has logged 181 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Deadpool 3

Deadpool 3

×
Read the review Edit this entry  
26
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hellbender

Hellbender

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Descent: Part 2

The Descent: Part 2

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Field of Dreams

Field of Dreams

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Scarlet Innocence

Scarlet Innocence

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
Andrew Schulz: Infamous

Andrew Schulz: Infamous

2022
×
Edit this entry  
20
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Edit this entry  
16
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Indecent Proposal

Indecent Proposal

1993
×
★★★★
Edit this entry  
12
Unfaithful

Unfaithful

2002
×
★★★★
Edit this entry  
12
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★
Edit this entry  
09
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
G.I. Jane

G.I. Jane

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Australia

Australia

2008
×
★★★
Edit this entry  
30
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Boyfriends and Girlfriends

Boyfriends and Girlfriends

1987
×
★★★★
Edit this entry  
25
Transformers

Transformers

2007
×
★★★
Edit this entry  
24
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mississippi Masala

Mississippi Masala

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★
Edit this entry  
14
Our Little Sister

Our Little Sister

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry