• On the Rocks

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • 200 Meters

    ★★★★★

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★

  • Gaza Mon Amour

    ★★★★★

  • Apples

    ★★★★

  • Attack on Titan: Chronicle

    ★★★★★

  • There Is No Evil

    ★★★★

  • Berlin Alexanderplatz

    ★★★★★

  • The Roads Not Taken

    ★★★

  • Undine

    ★★★★

  • Kill It and Leave This Town

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Dorohedoro

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Primal: Tales of Savagery

    ★★★★

  • Habib

    ★★★★★

  • The Wolves

    ★★★★

  • Primal

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Psychomagic, a Healing Art

    ★★★★★

  • The Painted Bird

    ★★★★★

  • Corpus Christi

    ★★★★★

  • Ema

    ★★★★★

  • You Will Die at Twenty

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Only the Animals

    ★★★★½

  • Heroic Losers

    ★★★

  • Nimic

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★★★

  • Anima

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • To the Ends of the Earth

    ★★★★

  • It Must Be Heaven

    ★★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★½

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★½

  • Tlamess

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • La Belle Époque

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • Deerskin

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • For Sama

    ★★★★½

  • Synonyms

    ★★★★★

  • The Golden Glove

    ★★★★★

  • Honeyland

    ★★★★★

  • Monos

    ★★★

  • Aziza

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • The Disappearance of My Mother

    ★★★★

  • Gaza

  • Poisonous Roses

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • Exterior/Night

    ★★★

  • Brotherhood

    ★★★★

  • Screwdriver

    ★★★★

  • Sunset

    ★★★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★★½

  • Peterloo

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★