anders has logged 295 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Snow Bride

Snow Bride

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
26
One Missed Call

One Missed Call

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Nine Kittens of Christmas

The Nine Kittens of Christmas

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Nine Lives of Christmas

The Nine Lives of Christmas

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Scooby-Doo Project

The Scooby-Doo Project

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
What Keeps You Alive

What Keeps You Alive

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
4444444444

4444444444

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
In a Corner

In a Corner

1998
×
★★★½
Edit this entry  
14
Honeydew

Honeydew

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Vincent

Vincent

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Drive Thru

Drive Thru

2007
×
Read the review Edit this entry  
05
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Excision

Excision

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ginger Snaps Back: The Beginning

Ginger Snaps Back: The Beginning

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ginger Snaps 2: Unleashed

Ginger Snaps 2: Unleashed

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry