Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Knock Off

Knock Off

1998
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Quest

The Quest

1996
×
★★
Edit this entry  
18
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Universal Soldier: Day of Reckoning

Universal Soldier: Day of Reckoning

2012
×
★★★
Edit this entry  
14
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★
Edit this entry  
13
Timecop

Timecop

1994
×
★★½
Edit this entry  
11
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★½
Edit this entry  
09
Universal Soldier: Regeneration

Universal Soldier: Regeneration

2009
×
★★½
Edit this entry  
03
Major League

Major League

1989
×
★★★
Edit this entry  
02
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★
Edit this entry  
27
Double Team

Double Team

1997
×
★★
Edit this entry  
26
Zardoz

Zardoz

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
Edit this entry  
20
Smithereens

Smithereens

1982
×
Edit this entry  
17
Yes, Madam!

Yes, Madam!

1985
×
Edit this entry  
16
The Power of Glove

The Power of Glove

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
RoboCop 3

RoboCop 3

1993
×
Edit this entry  
10
Phase IV

Phase IV

1974
×
Edit this entry  
06
Buzzard

Buzzard

2014
×
Edit this entry  
05
Barbie

Barbie

2023
×
Edit this entry  
03
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★
Edit this entry  
30
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★½
Edit this entry  
24
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Big

Big

1988
×
Edit this entry  
04
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★
Edit this entry  
01
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
Edit this entry  
30
Universal Soldier

Universal Soldier

1992
×
★★½
Edit this entry  
26
Kickboxer

Kickboxer

1989
×
★★
Edit this entry  
22
CONTENT: The Lo-Fi Man

CONTENT: The Lo-Fi Man

2023
×
Edit this entry  
22
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★
Edit this entry  
19
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
Edit this entry  
09
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★★★
Edit this entry  
29
Boiling Point

Boiling Point

1990
×
Edit this entry  
28
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★★
Edit this entry  
15
Mothra

Mothra

1961
×
★★★½
Edit this entry  
15
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Captain America

Captain America

1990
×
Edit this entry  
07
Red Heat

Red Heat

1988
×
★★½
Edit this entry  
02
The Visitor

The Visitor

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Superman

Superman

1978
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★
Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Never Say Never Again

Never Say Never Again

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Doberman Cop

Doberman Cop

1977
×
★★★½
Edit this entry  
08
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Edit this entry  
08
Cool as Ice

Cool as Ice

1991
×
★★½
Edit this entry  
01
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★½
Edit this entry  
20
Wings

Wings

1927
×
★★★★
Edit this entry  
14
Action U.S.A.

Action U.S.A.

1989
×
★½
Edit this entry