• Sherlock Holmes 3

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Luca

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Nobody

    ★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Wish Dragon

    ★★★½

  • The Dig

    ★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • The Promised Neverland

  • Mank

    ★★½

  • The Undoing

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Queen's Gambit

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • Spontaneous

  • I Care a Lot

  • Another Round

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Beginning

    ★★★

  • Ammonite

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

  • Rick and Morty vs. Genocider

  • The Old Guard

    ★★

  • Hamilton

  • I Know This Much Is True

  • Normal People

  • Tower of God

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • The Metamorphosis of Birds

    ★★★★½

  • The Woman Who Ran

    ★★★½

  • Undine

    ★★★½

  • Emma.

  • Butterfly Stroke

  • The Killing of Two Lovers

    ★★★

  • The Father

    ★★★½

  • Minari

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Black Bear

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • The New Pope

  • Dracula

  • Bombshell

  • Little Women

  • 1917

  • The Gentlemen

  • Frozen II

  • Klaus

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • The Irishman

  • Undone

    ★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Saint Maud

  • Jojo Rabbit

  • How to Build a Girl

  • Abominable

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Knives Out

  • The Platform

  • Babyteeth