Sort by
  • The Batman

    ★★★★★

  • The Forever Purge

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Chaos Walking

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Host

    ★★★★

  • You Should Have Left

    ★★★½

  • Dreamkatcher

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Low Season

    ★★½

  • Fantasy Island

    ★★★

  • The Closet

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Fractured

    ★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • La Llorona

    ★★½

  • The Lion King

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Pee Nak

    ★★★

  • Glass

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Lake Fear 3

    ½

  • Halloween

    ★★★★

  • Vox Lux

    ★★★

  • The Nun

    ★★★

  • Our House

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • 3 AM: Part 3

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Summer of 84

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Searching

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★★★

  • Justice League

    ★★★★

  • American Satan

    ★★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • Ghost Stories

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • 1922

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★★★

  • Memoir of a Murderer

    ★★★★½

  • mother!

    ★★★★★

  • It

    ★★★★★

  • The Mimic

    ★★★★

  • Amityville: The Awakening

    ★★★

  • Wish Upon

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • It Comes at Night

    ★★★★

  • Zombie Fighters

    ★★½

  • Siam Square

    ★★★

  • Life

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Wind River

    ★★★★½

  • Before I Fall

    ★★★★★