• Fire Island

    ★★★★

  • Senior Year

    ★★★

  • Our Father

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Crush

    ★★★

  • Bad Vegan: Fame. Fraud. Fugitives.

  • The Lost City

    ★★★½

  • The Dropout

    ★★★★

  • Three Months

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • I Want You Back

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Single All the Way

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Britney vs. Spears

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Help

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Afterlife of the Party

    ★★★

  • He's All That

  • The Voyeurs

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • False Positive

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Pray Away

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★★

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★