Sort by

André has logged 200 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Tribe

The Tribe

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Happy Christmas

Happy Christmas

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
HAIM / Valentine

HAIM / Valentine

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Bodied

Bodied

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Our Children

Our Children

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Coldplay: A Head Full of Dreams

Coldplay: A Head Full of Dreams

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
Read the review Edit this entry  
18
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nobody's Fool

Nobody's Fool

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Innocents

The Innocents

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Fits

The Fits

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Went the Day Well?

Went the Day Well?

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bible Quiz

Bible Quiz

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry