Sort by

Andre de Nervaux has logged 139 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Simon Killer

Simon Killer

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Silk Road: Drugs, Death and the Dark Web

Silk Road: Drugs, Death and the Dark Web

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jacuzzi

Jacuzzi

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
Read the review Edit this entry  
06
Super High Me

Super High Me

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
The Idiots

The Idiots

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Guard

The Guard

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
News from Home

News from Home

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
★★★
Edit this entry