Sort by

☮️ has logged 234 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bratz

Bratz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Craft

The Craft

1996
×
★★½
Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read prior review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Monos

Monos

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Split

Split

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Thing

The Thing

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry