Sort by

☮️ has logged 36 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wonder

Wonder

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Before the Flood

Before the Flood

2016
×
Edit this entry  
25
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
Edit this entry  
21
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Edit this entry  
20
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Waves

Waves

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
16
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
When They See Us

When They See Us

2019
×
Edit this entry  
14
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Edit this entry  
11
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
Edit this entry  
02
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry