Sort by

☮️ has logged 57 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Edit this entry  
29
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Underwater

Underwater

2020
×
★½
Edit this entry  
27
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Sunshine on Leith

Sunshine on Leith

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
French Exchange

French Exchange

2011
×
Read the review Edit this entry  
22
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ophelia

Ophelia

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Devil's Dosh

The Devil's Dosh

2012
×
Read the review Edit this entry  
20
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Where Hands Touch

Where Hands Touch

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Guide to Second Date Sex

A Guide to Second Date Sex

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pieces

Pieces

2013
×
Read the review Edit this entry  
10
Infinite

Infinite

2016
×
Read the review Edit this entry  
08
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★
Edit this entry