☮️ has logged 53 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Edit this entry  
30
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
Edit this entry  
27
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Edit this entry  
25
Gigantic

Gigantic

2008
×
★½
Edit this entry  
24
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
SubUrbia

SubUrbia

1996
×
★★★
Edit this entry  
19
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
½
Edit this entry  
18
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
½
Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Edit this entry  
14
You're Next

You're Next

2011
×
★★★
Edit this entry  
14
Tape

Tape

2001
×
★★★★
Edit this entry  
13
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Cutting Class

Cutting Class

1989
×
★★
Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
Edit this entry  
11
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
Edit this entry  
09
Dead Right

Dead Right

1993
×
Edit this entry  
08
Electrick Children

Electrick Children

2012
×
★★★★
Edit this entry  
07
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Clue

Clue

1985
×
Edit this entry  
06
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Edit this entry  
04
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Edit this entry  
03
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
Edit this entry  
03
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Edit this entry  
03
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry