Sort by

☮️ has logged 45 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
What Drives Us

What Drives Us

2021
×
Edit this entry  
30
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Old

Old

2021
×
Edit this entry  
27
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
Edit this entry  
27
The Visit

The Visit

2015
×
Edit this entry  
26
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
Edit this entry  
25
Jackass 3.5

Jackass 3.5

2011
×
Read prior review Edit this entry  
25
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Julien Donkey-Boy

Julien Donkey-Boy

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Jackass 2.5

Jackass 2.5

2007
×
Read prior review Edit this entry  
24
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Zola

Zola

2020
×
Edit this entry  
23
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
How It Ends

How It Ends

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
McCartney 3, 2, 1

McCartney 3, 2, 1

2021
×
Edit this entry  
17
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Edit this entry  
16
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Mister Lonely

Mister Lonely

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Gummo

Gummo

1997
×
Edit this entry  
14
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
Edit this entry  
14
Space Jam

Space Jam

1996
×
Edit this entry  
11
Drinking Buddies

Drinking Buddies

2013
×
Edit this entry  
11
An Accidental Studio

An Accidental Studio

2019
×
Edit this entry  
11
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
Edit this entry  
09
Censor

Censor

2021
×
Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★
Edit this entry  
06
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Awesome; I Fuckin' Shot That!

Awesome; I Fuckin' Shot That!

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lost Angels

Lost Angels

1989
×
Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
Edit this entry  
04
Till Death

Till Death

2021
×
Edit this entry  
03
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
Edit this entry