• Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Education

    ★★★★

  • Let Them All Talk

  • Alex Wheatle

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Monster Hunter

  • The Prom

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • Unity Call

  • The Craft: Legacy

  • Holidate

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • Stardust

  • Shithouse

    ★★★★½

  • Nocturne

  • Soul

    ★★★★½

  • French Exit

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

  • Freaky

    ★★★

  • Run

  • Hubie Halloween

  • Spontaneous

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Little Fish

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Supernova

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • We Are Who We Are

  • The Kid Detective

    ★★★

  • I Care a Lot

  • Shadow in the Cloud

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • The Devil All the Time

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Mainstream

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • The Human Voice

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★★★

  • The Binge

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • The New Mutants

  • Class Action Park

  • Tenet

    ★★★★★

  • PVT Chat

  • After We Collided

  • Project Power

  • I Used to Go Here

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

  • Host

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Summer of 85

    ★★★½

  • Normal People Confessions

  • Coming Out

  • Athlete A