Sort by
  • Alkhallat+

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Athena

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • The Outfit

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★½

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

  • Nobody

    ★★★½

  • Boy

  • Age of Samurai: Battle for Japan

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The Book of Sun

    ★★★★

  • #Alive

  • Extraction

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • The Dissident

    ½

  • Goldman v Silverman

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • 27th of Shaban

  • Curtain

  • The Rat

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★½

  • The Nun

    ★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • The Commuter

    ★★★

  • Photocopy

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ½

  • Jigsaw

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Blade Runner: Black Out 2022

    ★★★★½

  • The Foreigner

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★★★

  • 2036: Nexus Dawn

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★½