Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Inside

Inside

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
To Catch a Killer

To Catch a Killer

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Before the Devil Knows You're Dead

Before the Devil Knows You're Dead

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Suzhou River

Suzhou River

2000
×
★★★½
Edit this entry  
19
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The American Soldier

The American Soldier

1970
×
Read the review Edit this entry  
01
Take Out

Take Out

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Big Heat

The Big Heat

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★
Edit this entry  
23
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
F9

F9

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fast X

Fast X

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
Read the review Edit this entry  
03
Reality

Reality

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Making of

The Making of "Tampopo"

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Son

The Son

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
Superhero Movie

Superhero Movie

2008
×
Read the review Edit this entry  
22
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Air

Air

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry